Jdi na obsah Jdi na menu

Teplice Rapid Chess Tour 2022 - říjen a listopad

20. 11. 2022

Dalšími turnaji v rapid šachu pokračoval seriál Teplice Rapid Chess Tour 2022 ve dnech 28. 10. a 19. 11. Ve svátečním říjnovém dni se na startovní listině objevilo celkem 20 hráčů, kromě tradičních šachistů z Teplic a okolí přijelo tentokrát i několik lidí z Pražských oddílů. Stochovské hráče zastupoval kromě Jurije Tichonova jen domácí Zdeněk Morávek, kmenový hráč pořádajícího oddílu. V silně obsazeném turnaji za účasti jednoho FIDE mistra a jedné kandidátky mistryně FIDE dokázal Z. Morávek získat v sedmi kolech 4 body a obsadil konečnou 9. příčku. J. Tichonov se ziskem 3,5 bodu skončil těsně za ním na 10. pozici. K jeho smůle všechny body získal v prvních čtyřech kolech, ale pak přišly tři porážky.

19. listopadu dvojici Morávek, Tichonov doplnil Pavel Padevět. Předposledního turnaje letošního seriálu se zúčastnilo jen 10 hráčů, což byla velká příležitost obsadit vyšší příčky než v minulých turnajích. Hned v prvním kole proti sobě usedli za šachovnici Padevět a Tichonov. I přes mírně lepší průběh hry pro Padevěta se nakonec oba hráči shodli na remíze. Druhé kolo mu pak byl nalosovaný Morávek a tady už využil svojí převahu. Tichonov, který byl ve startovní listině na prvním místě, hrál na celkové vítězství v turnaji. V 5. kole však podlehl mladému teplickému Lukáši Lieberovi a hned v šestém kole Lieber hrál s Padevětem. Stochovský hráč v jasně vyhrané partii vyrobil několik po sobě jdoucích chyb a daroval Lieberovi vítězství. V závěrečném 7. kole mu los přiřkl třetího stochovského hráče za sebou. Morávek dokázal to, co se před ním nepovedlo jeho kolegům a díky jeho výhře obsadil Tichonov celkově 2. místo před Lieberem a Padevětem, Morávek skončil 5.