Jdi na obsah Jdi na menu

Vánoční turnaj 2022

11. 12. 2022

V neděli 11. prosince 2022 se stochovští šachisté sešli v oddílové klubovně k již tradičnímu vánočnímu turnaji. Do turnaje, který se hraje jako oddílový, se letos přihlásil až na dva hráče kompletní tým ŠO Stochov. Mezi domácí hráče přišli i čtyři neregistrovaní šachisté, na startovní listině se tak objevilo celkem 15 jmen včetně tří dětí.

Favoritem podle ELO ratingu byl Jurij Tichonov, který však ve 4. kole remizoval s Pavlem Padevětem. Oba dva si v dalších kolech drželi svoji neporazitelnost a zdálo se, že si rozdělí první a druhé místo. Další ze zkušených hráčů, který se pravidelně účastní turnajů a který v minulých dnech natrvalo přestoupil do stochovského oddílu, byl Zdeněk Morávek. I přes dvě prohry v úvodních třech kolech byl aspirantem na přední příčky. Další dvě prohry v závěru ho však odsunuly až na konečné 6. místo se ziskem 10 bodů. Stejný počet jako on získal i Evžen Kotelenský, který se po dlouhých desetiletích vrátil za šachovnici a obsadil díky vítězství ve vzájemné partii skvělé 5. místo. Na 4. místě se ziskem 10½ bodu skončil Tomáš Zelenka, který prohrál s favority Tichonovem a Padevětem. O mnohem lepší umístění ho však připravila remíza s Antonínem Červenkou a především nečekaná porážka od Roberta Tůmy. Ten dokázal získat celkově 11 bodů a překvapivě obsadil 3. místo. V 10. kole se rozhodlo o tom, že se první místo dělit nebude. Jurij Tichonov nedokázal udržet neporazitelnost a Zdeněk Morávek zvítězil na čas. Se ziskem 12½ bodu obsadil konečné 2. místo. Pavel Padevět ve zbývajících kolech nezaváhal a turnaj vyhrál se ziskem 13½ bodu. Nejlepší z dětí byl Antonín Ševčík, který se ziskem 4½ bodu skončil na pěkném 10. místě.